Haber

Hatay’da 131 saat sonra enkazdan kurtarılan İrem, Isparta’da annesine kavuştu

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Hatay’da 131 saat sonra enkazdan çıkarıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede sol bacağını kaybeden İrem Bağrıçak (7), Isparta’da tedavi gören annesine kavuştu. .

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve sol kolunu kaybeden Halime Bağrıçak, Tuna Apartmanı’nın enkazından sağ kurtulan kızı İrem’e kavuşmak için Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eşi Şadiye Başdeğirmen’den yardım istedi. Belen ilçesi Arımazı Mahallesi’nde.

Bölgede Belediye Başkanı Başdeğirmen ile yapılan iletişim ile İrem’in annesine kavuşması için çalışma başlatıldı.

Başdeğirmen tarafından tedavi gördüğü Adana Şehir Hastanesi’nden kaldırılan İrem, Isparta’da tedavi gören annesine kavuştu.

Anne Bağrıçak’ın 10 aylık ve 5 yaşındaki iki kızını beyin sarsıntısında kaybettiği öğrenildi.

Anne Halime Nuray Bağrıçık, gazetecilere kızına kavuşmanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Bağrıçak, “Sadiye Hanım ‘Tedavisi bitmeden getiremem’ dedi. Tedavisi bitince bize yardımcı oldu” dedi.

Başkan Başdeğirmen, İrem’i annesiyle tanıştırmak için uğraştıklarını anlattı.

Beyin sarsıntısı sırasında İrem’in ayağının dolabın altında olduğunu belirten Başdeğirmen, “Adana Şehir Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Isparta’da annesi de aynı şekilde tedavi görüyordu. İkisi ayrı yerlerdeydi. Eşim ve Halime. Geldiğinden beri yanındayım İrem’le ben oradaydım Sizinleydim Mücadele sonucu anne kıza kavuştuk dün akşam yola çıktık şimdi buradayız İrem çok Yolda annesine kavuştuğum için mutluyum, umarım.” terimleri kullandı.

İrem Bağrıçak da deprem anında ayaklarının dolabın altında kaldığını belirterek, “Deprem sırasında dedem üzerimde uyudu. Annemin eli dolapta kaldı. Annemi çok özledim. Çok mutluyum.” söz konusu.

karapurcekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu