Ekonomi

Üreticilere çilek fidanı desteği

TEKİRDAĞ (İGFA) – Tarımın geliştirilmesi ve üreticinin desteklenmesi doğrultusunda hayata geçirilen ‘Üzüm Meyvesi Ekim Alanlarının Artırılması’ projesi kapsamında Malkara Mahallesi Ahievren Mahallesi’nde düzenlenen programda çilek fidanı dağıtıldı, vizyonunu oluşturan unsurlar arasında yer almaktadır.

Talepler doğrultusunda kooperatif üyesi üreticilere 24 bin adet çilek fidanı takviyesinin yanı sıra üretim faaliyetleri için gerekli olan sulama sistemi, toprağı malçlama vb. Çilek yetiştiriciliği için gerekli malzemelerin dağıtımı da gerçekleştirildi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BÜYÜKŞEHİR OLARAK ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Mahallesi Ahievren Mahallesi’nde düzenlenen çilek fidanı dağıtım programında yaptığı konuşmada, üreticilerin her zaman destekçisi olduklarını belirterek, “Yeni çalışmaları veya üretim yöntemlerini ortaya koymak adına değerlidir. Kırsal Mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızın gelir düzeyinin artırılması. Analizlere katkı sağlayabilecek yeni olasılıklardan biri de orman köylerine özgü arıcılık, mantarcılık, ve manda. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vizyonumuzu oluşturan en değerli unsurlardan biri olan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi doğrultusunda ‘Çilek meyvelerinin ekim alanlarının genişletilmesi’ projesini hayata geçirdik. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte istekli üreticilerimizle çalışmak örnek teşkil edecek, ilimize olumlu sosyo-ekonomik etkileri olacak ve iş çeşitliliğinin artmasına katkı sağlayacaktır. İlimizde çilek verimi 2021 yılında 44 ton, Malkara’da 12 ton, Saray’da 8 ton ve Süleymanpaşa’da 24 tondur. Bugün burada yaptığımız çilek fidanı dağıtımı ile önümüzdeki dönemde bu sayıların daha da artmasını ve üreticilerimize olumlu ekonomik getiriler sağlamasını hedefliyoruz. Projemiz kapsamında dağıttığımız çilek fidanı ve dikim malzemelerinin tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, verimli bir dönem diliyorum.”

haber-sehitkamil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu