Haber

Şırnak’ta bir köy sakinleri trafik kazalarını protesto etmek için yol kesme eylemi yaptı.

Şırnak’ta otomobilin çarpması sonucu 6 yaşındaki erkek çocuğun ağır yaralandığı trafik kazasının ardından Toptepe köyünde bir grup vatandaş, sürekli kaza olduğu gerekçesiyle yolu trafiğe kapattı. aynı yerde.

Şırnak-Cizre karayolunun 15. kilometresindeki Toptepe köyünde dün karşıdan karşıya geçmek isteyen 6 yaşındaki Pelin Kabak’a otomobil çarptı.

Kazada ağır yaralanan Kabak, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kabak, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Kazanın olduğu bölgeye protesto amacıyla gelen köy sakinleri, kazaların hep bu noktada olduğunu göstererek çöp konteynırları ve araç lastikleriyle barikat oluşturarak yolu kısa süreliğine trafiğe kapattı.

Toptepe Köyü Muhtarı Mustafa Güngen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yolda son 3 yılda 5 ölümlü trafik kazasının meydana geldiğini belirterek, yetkililerin bir an önce yaya ve hayvanların güvenliği için önlem almasını istediklerini söyledi.

Sürücülerin aşırı hız yaptığını öne süren Güngen, alt geçit yapılmasını istedi.

Kazada yaralanan Pelin Kabak’ın amcası Kerem Kabak da bu yolda trafik kazaları nedeniyle her yıl insanların hayatını kaybettiğini ve hayvanların telef olduğunu belirterek, “Alt geçit, üst geçit yapılmasını istiyoruz. En kısa sürede buradayız ve sürücülerin dikkatli olmasını istiyoruz.” söz konusu.

Bölgeye gönderilen jandarma ekiplerinin görüşmesi sonucunda vatandaşlar bölgeden uzaklaşırken, yol yeniden ulaşıma açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu